۱۳۹۷/۱۰/۱۲

جلسه شورای حفاظت از منابع طبیعی شهرستان با حضور صادق کریمی فرماندار، بوستانی مدیر کل منابع طبیعی استان فارس

بوستانی مدیرکل منابع طبیعی نیز در این جلسه ضمن تقدیر از خدمات صورت پذیرفته در شهرستان، با تاکید بر وجود ۱۰ میلیون هکتار عرصه در حوزه های مختلف منابع طبیعی از قبیل مرتع، جنگل و.... در استان فارس هدف اصلی این سازمان را در وهله اول حفظ و حراست از این مواهب خدادادی و در اولویت دوم بحث اصلاح و احیا آنها دانستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خرم بید، جلسه شورای حفاظت از منابع طبیعی شهرستان با حضور صادق کریمی فرماندار، بوستانی مدیر کل منابع طبیعی استان فارس، عمادی رئیس دادگستری شهرستان، فرماندهی نیروی انتظامی، بخشداران بخش مرکزی و مشهد مرغاب و سایر اعضای این شورا به میزبانی و دبیری کریمی رئیس اداره منابع طبیعی در محل این اداره تشکیل گردید. 
در این جلسه خانعلی کریمی رئیس ادره منابع طبیعی ضمن ارائه گزارش مبسوطی از عملکرد حوزه کاری خود در بحث احیاء و نگهداری از عرصه های منابع طبیعی و فعالیت های موثر این اداره در بحث آبخیزداری و کمک به تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی و همچنین خدماتی که در حوزه واگذاری اراضی منابع طبیعی به سرمایه گذاران جهت ایجاد اشتغال پایدار انجام دادند پرداختند و پیشنهاداتی نیز در زمینه حفظ و حراست از منابع موجود و همچنین محیط زیست و برخور با متخلفین و شکارچیان ارائه دادند و خواستار حمایت همه دستگاه ها خصوصا دستگاه قضایی در برخورد با هنجار شکنان عرصه طبیعت و خاطیان شدند. 
عمادی رئیس دادگستری شهرستان نیز در این جلسه تصریح کرد: مطمئنا دستگاه قضایی حامی حافظان عرصه های ملی و منابع طبیعی می باشد و ضمن تاکید بر حفاظت و پیشگیری از وقوع جرم در این حوزه ، موارد نقض قانون را به جد پیگیری خواهیم کرد و با خاطیان به شدت مطابق با موازین قانونی برخورد خواهد شد.
ایشان همچنین خواستار پیگیری و تعئین تکلیف اراضی واگذاری که به صورت قولنامه ای به اشخاص دیگر واگذار شده است اشاره کردند و گفتند: این موارد مطابق قانون واگذاری تخلف محسوب میشود که لازم است منابع طبیعی با رصد کامل نسبت به تذکر و در نهایت تشکیل پرونده و احضار به مراجع قضایی این موارد تا حصول نتیجه پیگیری شود.   
صادق کریمی فرماندار خرم بید با اشاره به این مهم که منابع طبیعی سالم پایه و اساس محیط زیست ، اقلیم و اکولوژی منطقه میباشد و به صورت مستقیم با زندگی افراد جامعه ارتباط دارد ، حفاظت و احیای این عرصه ها را وظیفه همگانی و تک تک افراد جامعه دانستند که در این خصوص لازم است لازم است از تمام ظرفیت های شهرستان خصوصا بخش خصوصی و سمن ها در این خصوص بهره جست و همگان را در خصوص اهمیت موضوع آگاه ساخت.
ایشان همچنین از همکاری کلیه نهاد ها خصوصا اعضای شورای حفاظت از منابع طبیعی که با همدلی و همراهی مسائل را پیگیری میکنند خواستار نظارت دقیق و کارشناسانه بر واگذاری زمین و تخصیص آب جهت اجرای پروژه ها شدند و بر اهتمام  تعیین تکلیف پروژه ها و طرح های متقاضیانی که نسبت به دریافت زمین از منابع ملی و تخصیص آب اقدام کردند و هنوز فعالیتی در جهت اجرای طرح ننموده اند ظرف یک مدت زمان مشخص جهت خلعیت و واگذاری آن به طرح ها و پروژه های جدید تاکید کردند.
بوستانی مدیرکل منابع طبیعی نیز در این جلسه ضمن تقدیر از خدمات صورت پذیرفته در شهرستان، با تاکید بر وجود 10 میلیون هکتار عرصه در حوزه های مختلف منابع طبیعی از قبیل مرتع، جنگل و.... در استان فارس هدف اصلی این سازمان را در وهله اول حفظ و حراست از این مواهب خدادادی و در اولویت دوم بحث اصلاح و احیا آنها دانستند.
ایشان با توجه به وضعیت اقلیمی استان و 4 فصل بودن و اهتمام به بحث گسترده و غالب کشاورزی منابع تامین آب و تعادل بخشی سفره های زیر زمینی را بسیار حائز اهمیت دانستند و در این خصوص بر اجرای طرح های آبخیزداری و توجه به این پروژه ها تاکید موکد کردند و آن را از اولویت های اداره کل منابع طبیعی دانستند.
وی همچنین به نقش مهم و تاثیر گذار شورای حفاظت از منابع طبیعی در حمایت و احیای عرصه های منابع ملی و پیشگیری و در صورت لزوم برخورد با خاطیان و متخلفین با حمایت دستگاه قضایی تاکید کردند.
 بوستانی تشکیل تعاونی های فراگیر را در جهت حفاظت و همچنین تشکیل انجمن های صنفی و اتحادیه ها را از جمله فعالیت های اداره کل در جهت برون سپاری و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این خصوص دانستند که در استان در حال فعالیت و گسترش می باشند.


منبع : فرمانداری شهرستان خرمبید

کد خبر : 70439
تعداد بازدیدها : ۶۶۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */